Menu
Sepetim

Şartlar & Koşullar

Ürün Satın Alma-Mesafeli Sözleşme İşlemleri (Adımları)

 1. www.e-fermuar.com Sitesinin Açılması

  www.e-fermuar.com adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.

 2. Sepete Ürün Eklenmesi

  Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk ve ilgili diğer tercihlerinizi yaparak, sepetinize "Sepete Ekle" butonu ile ekleyebilirsiniz.

 3. Alışveriş Sepetine Gidilmesi

  Sepetinize ürün eklediğinizde; "Alışverişe Devam Et" ve "Sepete Git" butonlarını içeren bir mesaj kutusu açılır. Alışverişe devam etmek istiyorsanız; "Alışverişe Devam Et" butonuna tıklayarak, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip, direkt satın alma yapmak istiyorsanız, "Sepete Git" butonuna tıklayarak sepetinize gidebilirsiniz.

 4. Alışveriş Sepetinde Değişiklik Yapılması

  Sepetiniz sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını ve teslimat masraflarını görebilir veya sepetinizdeki ürün adetlerini değiştirebilirsiniz. Ürün değişimi veya iptali yapmak istiyorsanız önceki adımlara (aşamalara) dönerek işlem yapmanız mümkündür.

 5. Alışveriş Sepetinizdeki Ürünlerin Satın Alınması

  Sepet sayfasının ilk aşamasında sepetinizdeki ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

  "Satın al" butonuna tıkladığınız zaman, daha önce Üye Girişi yapmadıysanız, Üye Girişi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girmeniz gerekir ve bu halde "Teslimat-Fatura Adresi" sayfasına yönlendirileceksiniz. sitemize üyesi değilseniz, Sitemize üye olmak için www.e-fermuar.com ana sayfamızın üst bölümünde yer alan "ÜYE OL" seçeneğini tıklayın, İşlem Rehberi'ndeki Üye Olma İşlemleri (Adımları)'ndan gerekli-ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Türkiye dışına ürün satışımız bulunmaktadır.

  Teslimatı yapacak kargo firmasının bulunduğunuz yerde şubesi olmadığı takdirde Ürün'ün bildireceğimiz yakın bir diğer şubesinden teslim alınması gerekmektedir.

 6. Ürünlerin Teslimat ve/veya Fatura Adresinin Oluşturulması

  "Teslimat-Fatura Adresi" sayfasında, siparişiniz adresinize teslim edilmesini istiyorsanız, adres bilgilerinizi girerek kaydetmelisiniz. Ayrıca, E-fermuar.com hizmeti kapsamında olan ürünleri için satın aldığınız ürünleri Giyimkentteki Mağzamızdan teslim alabilirsiniz.

  Faturanızdaki adresin farklı olmasını istiyorsanız, "Yeni Adres Ekle" butonuna tıklayarak fatura adresini giriniz.

  Teslimat adresi ve fatura adresi için ilgili kutuları tıklayınız. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

  Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi oluşturduktan sonra "Satın Al" butonuna tıklayarak "Ödeme" sayfasına gelebilirsiniz.

  Teslimat adresi veya fatura adres bilgilerinizde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, adres başlığının yanında yer alan “düzenle” butonuna basarak değişiklik yapabilir ya da “sil” butonu ile adresinizi silip, “yeni adres ekle” butonu ile tekrar yeni adres ekleyebilirsiniz.

 7. Ödeme Bilgilerinin Siteye Girilmesi

  Verilen siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, vergi ve teslimat masrafları da dahil olmak üzere ödeyeceğiniz toplam bedel ekranın sağ tarafında yer almaktadır. Yaptığınız alışveriş tutarına ve sitede alışverişiniz esnasında varolan kampanyalara göre kargo bedeli değişiklik gösterebilir.

  Alışverişinizde kullanmak istediğiniz ödeme tipini (kredi kartı, kapıda ödeme, pay pal, BKM express) sayfanın sol kısmından seçerek ve gerekli ödeme bilgileri doldurarak "Satın Al" butonuna tıklayarak "Sipariş Özeti" adımına geçebilirsiniz. Kapıda Ödeme servisi, ek bir ücrete tabidir.

  Bu işlem sırasında yanlış bilgi girmeniz halinde ekranda gösterilecek işlemleri yaparak düzeltebilirsiniz. Ödeme işleminin tamalanmasından sonra farkettiğiniz bilgi girişi hataları için bizimle telefondan irtibata geçebilirsiniz.

  Tarafınızdan www.e-fermuar.com' a girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, www.e-fermuar.comtarafındaki sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkanları ölçüsünde E-fermuar.com ve/veya ilgili ödeme-tahsilat kuruluşunca alınmıştır. Bununla beraber, söz konusu bilgiler sizin cihazından girildiğinden sizin tarafında korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu tarafınıza aittir.

 8. Sipariş Özeti ve Bilgilendirmeler-Sözleşmenin Görülmesi-Kabulü ile Siparişin Onaylanması ve Mesafeli Satışın Tamamlanması

  Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin-bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada, siparişin tamamlanmasından önce, iptal butonunu kullanarak siparişinizi iptal edebilir ve isterseniz üst bölümden sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

  "Sipariş Özeti" sayfasında fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin ve bilgilerinin doğrulunu kontrol etmeniz; ekranda göreceğiniz Ön Bilgilendirme Koşulları'nı, Diğer Ön Bilgilendirme Koşulları'nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni okuyarak onaylamanız (kabulünüz) gerekmektedir. Metinlerin tamamını sayfaları aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

  Ön Bilgilendirme Koşulları'nı, Diğer Ön Bilgilendirme Koşulları'nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi'ni onaylamak için "Sipariş Özeti" sayfasının sağ tarafında yer alan onay kutucuğunu işaretleyerek "Siparişi Tamamla" butonuna basabilirsiniz ve basmanız gereklidir. Bu butona bastığınızda aşağıdaki Siparişin Tamamlanması aşamasına geçmiş olacaksınız.

  Sitemizden alışveriş yaptığınızda, onaylayarak kabulünüzden sonra Mesafeli Sözleşme ve Bilgilendirmeleri ile sipariş özetinizi üyelik bilgilerinde belirttiğiniz e-posta (mail) adresinize göndereceğimizden bunları cihazına kaydedip saklayarak her zaman erişebilirsiniz. Sözleşmenizin "formatı", ilgili yasalar çerçevesinde ve azami üç yıl süre ile Şirketimiz nezdindeki sistemlerde muhafaza edileceklerdir. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden bilgileriniz girilmiş mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

  Bu aşamada ve sayfada, sipariş verdiğiniz ve sayfada gösterilen Ürün(ler)'in bedeli ve masraflarının seçtiğiniz ödeme yöntemi ile tarafından tahsil olunacağı bilgisi de yer alır..

  Ödeme bilgilerinizi girerken oluşabilecek hataları ekranda gösterilen işlemleri yaparak gidermeniz mümkündür.

  Siparişin ve Ödemenin Tamamlanması

  Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde ve yukarıda belirtildiği gibi Siparişi Tamamla butonuna bastığınızda, ödeme-tahsilat işlemi sistemde gerçekleşmiş ise (bilahare kapıda ödeme vb.lerinde fiilen gerçekleştiği anlamına gelmez), siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. (Yukarıda belirtildiği gibi siparişiniz ile ilgili bilgiler ve alındığı teyidi, mesafeli sözleşme bilgilendirmeleri-sözleşmesi ile birlikte e-posta adresinize de gönderilmektedir).

  "Siparişi Tamamla" butonuna bastığınızda; banka/ilgili kuruluş ya da E-fermuar.com Müşteri Temsilcisi siparişiniz ile ilgili ayrıca bir onay alabilmek için sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/veya e-posta adresinden tarafınıza ulaşması da gerekebilir. Kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişiniz güvenlik amacı ile iptal edebilmektedir (teyit mesajı gönderilmiş olsa dahi). Siparişinize banka vd. ödeme-tahsilat kuruluşu tarafından onayı için; bankanız/kuruluşda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.

  Bu şekilde müşteriye ayrıca ulaşma ve onay alınması işlemi E-fermuar.com veya ilgili banka/kuruluş tarafından gerekli görüldüğünde ve istisnaen yapılabilecek bir işlem olup her ödeme-tahsilat işlemi öncesinde bu prosedürün uygulanması sözkonusu değildir ve uygulanmamış olmasından ötürü E-fermuar.com ve ilgili bankalar/kuruluşlar herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

  Ödeme işleminin tamalanmasından sonra farkettiğiniz bilgi girişi hatları için E-fermuar.com 05305204009 telefondan irtibata geçebilirsiniz.

 9. Genel olarak Hataların Düzeltilmesi

  Sitemizden sipariş konusu mal/hizmetlerin ("Ürün/Ürünler") siz değerli üyemiz-müşterimiz tarafından (mobil cihazınızdaki uygulama üzerinden yapılanlar da dahil olmak üzere) satın alınması ve böylece sipariş-Sözleşme'nin yapılması ile ilgili teknik aşama-adımlar, keza bilgi girişleriniz sırasındaki hataların belirlenmesine-düzeltilmesine ilişkin teknik araçlar buraya kadarki işlem adımlarının yanısıra alışverişinizin ilgili sayfalarında (aşamalarında) karşınıza çıkan uyarı mesajları doğrultusunda işlem yapma imkanı verilerek belirtilmiştir. Siparişinizle ilgili bir bilgi (veri) girişinde hata söz konusu ise yukarıda anlatılan ve mahiyetine göre bazı aşamalarda ekranda görebileceğiniz ilgili uyarı mesajı doğrultusunda işlem ile düzelterek devam edilebilmekte olup, ödeme bilgilerinizi girerken oluşabilecek hataları aynı şekilde gidermeniz mümkündür. Ödeme işleminin tamalanmasından sonra farkettiğiniz bilgi girişi hatları için E-fermuar.com 05305204009 telefondan irtibata geçebilirsiniz.