Menu
Sepetim

Hakkımızda

 

Gerek son teknolojiyi kullanmaktaki becerisi gerekse konfeksiyon ve moda alanındaki gelişmeleri takip eden yenilikçi bakışıyla E-fermuar.com, bu sektörün önde gelen firmaları arasına girmeyi başarmıştır. İhracat yapan tekstil sektörüne ve yurt içinde imalat yapan firmalara en kaliteli fermuarı, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla ulaştırmak E-fermuar.com‘un ana ilkesidir.

Eminönü fermuar satış ve tedarik zincirinde bir imalatçı olarak piyasada bulunan birçok aksesuar firmasına fermuar, kauçuk etiket , deri etiket, geniş logolu ve baskılı lastik, kordonlar ve kordon uçları tadarik etmiş, imalat sektöründeki üretici firmalara direk satış ve hızlı servisi ile taktir toplamıştır.

Şimdi Giyimkent mağazasında fermuar satışı, diğer tekstil aksesuarları satışı ve ürün sunumu ile hizmet vermekte. Yurtdışındaki müşterilerine bu pandemi döneminde, ürünlerini sergilemek ve yeni moda trendlerinden haberdar etmek için E-fermuar.com  ve E-zippers.com siteleri ile Online Satış ve sipariş almaya başlamıştır. Mağazalarında sunduğu toptan fiyat politakasını aynı şekilde online mağazalarında da takip etmiştir, Kaliteli fermuar ve tekstil aksesuarlarına hızlı ve güvenli şekilde temin etme imkanı sunmuştur.

E-fermuar.com’da sunulan bütün fermuarlar, şerit dokumasından başlayarak bitmiş mamüle kadar her aşamada uluslararası standartlar gözetilerek üretilip, büyük bir hassasiyetle kalite denetiminden geçirildikten sonra müşterilerine teslim edilir.

Firmamızın üretiği fermuar çeşileri kısaca sıralamak gerekirse ;

 1. Metal Dişli Fermuar

En yaygın kullanılan fermuar çeşididir ve 20. yüzyılın başlarında fermuar icat edildiğinde kullanılan ilk malzemedir. Dişleri metalden yapılmış bir fermuar seçerken, dişlerin paslanması fermuarın bozulmasına neden olacağından, metal fermuarın yapımında ve dişlerin kaplamasında kullanılan malzeme göz önünde bulundurulmalıdır.

Metal dişler, üretim süreci ve yapı malzemesine göre yine çeşitli türlere ayrılabilir.

ÜRETİM SÜRECİNE DAYALI SINIFLANDIRMALAR ŞUNLARDIR:

 • Metal tel dişler. Pirinç, beyaz pirinç, alüminyum veya nikelden yapılmıştır. Düz veya profilli olabilir.

 • Döküm dişler. Çinko metalden yapılmıştır, doğrudan fermuar bandına kalıpla dökülmüştür.

KULLANILAN MALZEMEYE GÖRE SINIFLANDIRMALAR:

 • Alüminyum Dişler: Elemanlar alüminyum malzemeden yapılmıştır.

 • Pirinç Dişler: Elementler bakır ve çinko karışımından yapılmıştır.

 • Pirinç: Elementler, kimyasal işlem görmüş pirinçten yapılmıştır ve ona rustik renkler ve yıpranmış bir görünüm elde edilir.

 • Siyah Oksitlenmiş: Elementler, kimyasal olarak işlenmiş pirinçten yapılmıştır ve ona siyah mat renkler verir.

2. Kalıplanmış Plastik Dişli Fermuar

Ayrı ayrı enjekte edilen ve doğrudan fermuar bandına yapıştırılan kalıplanmış yüksek performanslı reçineden yapılmıştır. Plastik dişler son derece dayanıklı ve esnektir, bu da onu daha ağır giysiler ve dış mekan uygulamaları için ideal hale getirir.

PLASTİK DİŞLER YİNE BEŞ ÇEŞİDE AYRILABİLİR:

 • LFC dişleri: L tipi dişler olarak da adlandırılır. Ruhrmann tarafından özel bir bobin ile inşa edilmiştir. Bandın kenarına yerleştirilir.

 • CFC dişleri: Spiral bobin ile yapılmıştır.

 • Dokuma Bobin Dişleri: Bobin, benzersiz dokuma tezgahlarıyla doğrudan fermuar bandına dokunmuştur.

 • Plastik Kalıplı Dişler: Dişler, doğrudan bant üzerine kalıplanmış poliasetalden yapılmıştır.

 • Plastik Ekstrüde Dişler: Plastik dişlerin dizisi, bant üzerine dikilmeden önce ekstrüde edilir.

3. Özel Dişli Fermuar

Benzersiz özellikleri ve işlevleri nedeniyle standart metal veya plastik dişler olarak gruplandırılamayan özel diş türleri vardır. Yaygın olarak bulunan özel elementler/dişler aşağıdaki gibidir:

 • Görünmez dişler: Teknik olarak bir CFC dişleri olan fermuarlar, yalnızca giysinin kendisiyle birleşen bantları gösterecek şekilde, dışarıdan neredeyse görünmeyecek şekilde yapılandırılmıştır. Genellikle etek ve elbiselerde bulunur. ( Gizli Fermuar )

 • İki Yönlü Dişler: Bu dişler her iki taraftan da açılabilir, genellikle daha büyük boyutta CFC, kalıplanmış plastik veya metal olarak üretilir. Genellikle dış giyim ve valizlerde bulunur.

 • Açık Uçlu Dişler: Sürgü tamamen açıldığında dişler tamamen ayrılabilir. Genellikle ceketlerde, kazaklarda ve diğer dış giyim ürünlerinde bulunur. Bir kutu ve pim eki, ayırmaya izin vererek alt durdurucunun yerini alır.

 • Bobin Dişleri: Sürekli sarılmış monofilamentten yapılmıştır. Genellikle ekstrüde naylon şeritten yapılan bu dişlere yaygın olarak naylon dişler de denir. Bu malzeme daha fazla esneklik sağlar ve ayrıca çok çeşitli ebatlarda mevcuttur. Genellikle çadırlarda ve kanvas çantalarda bulunur.

Kendi bünyesinde kurulan dar dokuma bölümü, yüksek basınç sistemli (HT) boyahanesi, apreleme ve oksidasyon üniteleri ile her türlü fermuar üretimini son teknolojiyi takip ederek gerçekleştirebilmektedir. Entegre tesislerinde, branşında deneyimli makine ve kimya mühendisleri denetimlerinde uzman teknik elemanlar çalışmaktadır.