Menu
Sepetim

Gizli Fermuarlar Çeşitleri ve Fiyatları

 

Ters Bobin Fermuar, Gizli Fermuar ve Ters Çevrilebilen Kursörlü Fermuar Arasındaki Fark Nedir?

gizli fermuar ve ters bobin fermuar

Herhangi bir fermuar kataloğuna baktığınızda kafanız karışıyor mu?

Fermuarlar, Dişleri, Boyutları, Stilleri, amaçlandıkları İşlevsellik vb. açısından büyük ölçüde farklılık gösterir. Fermuar çeşitlerinde o kadar çok seçenek vardır ki, özellikle ilk kez fermuar satın alıyorsanız, kafanızı karıştırabilir. 

Bugün sizlere benzersiz işlevsellik ve tasarımlarına rağmen kolayca kafa karışıklığını çözebilecek üç özel fermuar çeşidini, Ters Bobin Fermuar, Gizli Fermuar ve Çift Yönlü Fermuar özelliklerini ve işlevlerini paylaşmak istiyorum.

Ters Bobin Fermuar Fermuarın

Dişleri/elemanları görünüyor mu? Fermuarın dişleri ÖN TARAFTA ise, sürgü ve çektirme ile birlikte tamamen görünüyorsa, bu normal bir bobin fermuar dır.

Sürgü fermuarın daha düz tarafında çalışırken, aynı fermuar üzerindeki dişler / bobin TERS YÜZDE gösteriliyorsa, bu bir ters bobin fermuarıdır (bobin fermuarının bir çeşididir).

ters bobin fermuarı ile normal bobin fermuarı arasındaki karşılaştırma

Ters bobin fermuarındaki dikiş ÖN YÜZDE görülebilir ve kaydırıcısı çok çeşitli çektirmelere izin verir. Ters bobin fermuarlar, PVC veya kauçuk kaplama ile suya dayanıklı veya su geçirmez fermuar olarak kullanılabilir.

Gizli Fermuar

En yaygın olarak kadın eteklerinde veya elbiselerinde kullanılan standart bir gizli fermuar, dişleri bandın arkasına gizlenmiş olan gizli fermuar olarak da adlandırılır. Bu tür bir fermuarda sadece fermuar tırnağı görünür ve küçük kursörlü oluşu sınırlı sayıda fermuar elciğine izin verir.

Bu fermuar türü, bir etek veya elbisenin dikişine dikildiğinde temiz bir yüzey oluşturur. Gizli fermuara yakından baktığınızda, fermuar şeridinde çeşitli pileler bulacaksınız. Bu pileler, dikiş kanallarıdır ve daha iyi dikiş yapılmasını sağlar. Gizli fermuarlar genellikle daha hafif olan dantel şeritler kullanır.

normal bantlı (solda) ve dantel bantlı (sağda) gizli fermuarlar

Ters Çevirilebilir Fermuar 

Ters çevrilebilir fermuar, ters fermuarı ismen andırsa da, ters çevrilebilir fermuar, ters bobin fermuarından çok farklıdır.

ÖNden dişlerini göstermeyen ters bobin fermuarın aksine, ters çevrilebilir fermuar hem ÖN hem de ARKA taraftan çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Çekme tırnağ / Elcik ı, dönen ray boyunca kaydırıcının diğer tarafına çevrilme özelliğine sahiptir. Bu fermuarlar, tersine çevrilebilir projeler için mükemmeldir.

ters çevrilebilir fermuar sürgüsü

 

16 cm Tip5 Gizli Fermuar F0001 16 cm Tip5 Gizli Fermuar F0001
Yeni -10 %
Marka: PHL Model: F0001
Gizli fermuarlar, projelerine sofistike bir dokunuş katmak isteyenler için popüler bir seçimdir. Ürünün genel görünümünü bozmadan kapalı kalmasını sağlayarak güvenli ve gizli bir kapatma sağlarlar. Ek olarak, gizli fermuarların takılması genellikle kolaydır ve kumaşınıza uyacak çeşitli boyut ve renk..
4,86USD 5,40USD
Vergiler Hariç:4,50USD
Gizli Fermuar Tip 5 - 18 cm F0002 Gizli Fermuar Tip 5 - 18 cm F0002
Yeni -10 %
Model: F0002
Gizli fermuar olarak da bilinen gizli fermuarlar, bir giysinin veya eşyanın dışından görünmeyen bir fermuar türüdür. Bu fermuarlar kumaşın dikiş yerlerine dikilerek temiz ve parlak bir görünüm sağlanır. Genellikle terzilikte, döşemeliklerde ve çanta, minder örtüsü, yastık gibi eşyalarda kullanılırla..
4,86USD 5,40USD
Vergiler Hariç:4,50USD
Tip 10 Metal Kursörlü  Naylon Cep Fermuarı 16cm F0003 Tip 10 Metal Kursörlü  Naylon Cep Fermuarı 16cm F0003
Yeni -8 %
Model: F0003
Naylon cep fermaları, metal fermuarlardan daha uzun bir ömür sunarlar ve suya dayanıklı oldukları için, yağmurlu ve nemli havalarda da kullanılabilirler. Ayrıca, metal fermalar gibi paslanmayacak veya korozyona uğramayacaklar, bu da uzun bir ömür sunar.Naylon cep fermaları, renkleri, boyutları v..
5,29USD 5,72USD
Vergiler Hariç:4,90USD
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)