Menu
Sepetim

Su Geçirmez Fermuar Çeşitleri ve Satışı

Su Geçirmez Fermuarlar: Satın Alma Rehberi ve İpuçları

Adından da anlaşılacağı gibi, özel işlemden geçen su geçirmez fermuarlar , çoğunlukla yağmura karşı koruma sağlamak için kullanılır. Ağırlıklı olarak pamuklu kabanlar, kayak kıyafetleri, kuş tüyü montlar, dalgıç kıyafetleri, çadırlar, yağmurluklar, su geçirmez ayakkabılar, itfaiye kıyafetleri, bavul ve çantalar, outdoor ceketler, balıkçı kıyafetleri, dikişsiz ürünler vb. ürünlerde kullanılırlar.

Su geçirmez bir fermuar ile sıradan bir fermuar arasında ayrım yapmanın en kolay yolu, kumaşın ve dişlerin kapalı olup olmadığını kontrol etmektir. Su geçirmez fermuarlar için yüzeye yapıştırılan film, fermuar dişlerini ve kumaşı kaplayarak onları “görünmez” hale getirir.

Su Geçirmez Fermuarların Sınıflandırılması

Kaplama malzemelerine ve uygulanan özel işleme göre su geçirmez fermuarlar şu şekilde sınıflandırılabilir:

 • İthal PU su geçirmez fermuarlar
 • TPU su geçirmez fermuarlar
 • PVC su geçirmez fermuarlar
 • Renkli film su geçirmez fermuarlar
 • Reflektörlü film su geçirmez fermuarlar
 • Gümüş / altın film su geçirmez fermuarlar
 • Baskı serisi su geçirmez fermuarlar
 • Kaplamalı su geçirmez fermuarlar

İmalat malzemelerine göre su geçirmez fermuarlar şu şekilde sınıflandırılabilir:

 • Bobin su geçirmez fermuarlar
 • Plastik su geçirmez fermuarlar
 • Metal su geçirmez fermuarlar
 • Gizli su geçirmez fermuarlar

İşlevlerine göre su geçirmez fermuarlar şu şekilde gruplandırılabilir:

 • Sivil amaçlı su geçirmez fermuarlar
 • Endüstriyel amaçlı su geçirmez fermuarlar
 • Su geçirmez / hava geçirmez fermuarlar

TPU Su Geçirmez Fermuarlar

TPU, su geçirmez ve nefes alabilen kumaşların uygulanmasında önemli bir atılım olarak kabul edilen çevre dostu, yüksek moleküler bir polimerdir. Mükemmel fiziksel ve kimyasal özelliklerinden dolayı geleceğin malzemesi olarak da anılır.

TPU su geçirmez fermuarlar, PVC muadillerine göre daha avantajlıdır. Sadece su geçirmez değiller, aynı zamanda iyi esneklik ve düşük/yüksek sıcaklığa [-40℃, 100℃] karşı direnç ile nefes alabilirler.

PVC Su Geçirmez Fermuarlar

PVC esas olarak polivinil klorürden oluşur ve daha iyi ısı direnci, tokluk ve süneklik sağlamak için dahil olan diğer bileşenlerle birlikte. PVC filmin yüzey tabakası boya, orta tabakası polivinil klorür ve alt tabakası arkada yapışkan madde ile kaplanmıştır.

PVC, yumuşak PVC ve sert PVC olarak ikiye ayrılabilir.

Yumuşak PVC Fermuar : Adından da anlaşılacağı gibi, yumuşak PVC yumuşatıcı maddeler içerir, bu da kolay gevrekleşme ve kısa süreli depolama süresi gibi dezavantajlar nedeniyle sınırlı bir uygulama yelpazesine neden olur. Esas olarak zeminlerin, tavanların ve derilerin yüzeyine uygulanır.

Sert PVC Fermuar: Karşılaştırıldığında, sert PVC herhangi bir yumuşatıcı madde içermez ve uzun süreli depolama süresi, iyi esneklik, minimum kırılganlık, zehir içermeden ve kirlilik yapmadan  ile kolay kalıplama dahil olmak üzere birçok olağanüstü avantaj sağlar.

PVC'nin geniş uygulama alanı: 

 • yağmur geçirmez, 
 • yangına dayanıklı, 
 • anti-statik ve 
 • kolay kalıplanabilir 

performanslarına ve sahip olduğu yüksek üretim özelliği ile düşük yatırıma bağlanabilir. Su geçirmezlik performansı, fermuar endüstrisine girişini ve geniş uygulamasını da açıklar.

Kaplamalı Su Geçirmez Fermuarlar

Kaplamalı su geçirmez fermuarlar çevre dostu, yumuşak ve su geçirmezdir ve düşük sıcaklığa (eksi 70 ℃ kadar düşük) tolerans gösterir. Ek olarak, kaplama filmi çıkmaz ve fermuarlar ağarmaz ve gevrekleşmez.

Su Geçirmez Satın Alma İpuçları

Su geçirmez fermuar satın alırken, bu fermuarların uygulanmasından çevrenin korunmasına kadar birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

 1. Fermuarın Kullanımı

 • Fermuarların çok sayıda ileri geri çekilmesini içeren ağır hizmet testleri için ithal PU su geçirmez fermuarları seçmelisiniz.
 • Düşük/yüksek sıcaklığa karşı daha iyi direnç için, ithal PU su geçirmez fermuarları [-80℃, 200℃] veya TPU su geçirmez fermuarı [-40℃to-50℃, 100℃-180℃] seçmelisiniz.
 • Güvenlik işaretli üniformalar için, örneğin trafik polisi üniformaları için, yansıtıcı su geçirmez fermuarları seçmelisiniz.
 • Kişiye özel kumaş desenleri/logo baskısı için baskı serisi su geçirmez fermuarları tercih etmelisiniz.

2. Fermuarda Fiyat Performansı

İthal PU su geçirmez fermuarlar en pahalıdır, ardından TPU su geçirmez fermuarlar gelir. PVC su geçirmez fermuarlar üç tip arasında en ucuzudur.

3. fermuarda Su Geçirmezlik Etkisi

Orta dikişin genişliği, su geçirmez fermuarların performansıyla yakından ilişkilidir. Son derece geniş merkezi dikiş, su geçirmezlik etkisi üzerinde olumsuz bir etki yaratacaktır.

4. Fermuarda Su Geçirmez Film 

Düşük sıcaklığa veya tekrarlanan yıkamaya maruz kalmasından bağımsız olarak kolayca çıkmaz veya yırtılmaz. Yüksek kaliteli bir film ayrıca daha uzun bir hizmet ömrünü garanti eder.

5. Fermuarda Renk Değiştirme / Renk Haslığı

 • Renkli su geçirmez fermuarlar minimum renk haslığı içermelidir. Film ve zip bant arasındaki renk farkı %5'in altında kontrol edilmelidir.
 • Bulanıklık noktası olmayan yüzeyde renk homojenliği elde etmek istiyorsanız, renkli film su geçirmez fermuarları tavsiye ederiz.
 • Renk farklılığının yanı sıra su geçirmez fermuarların renk haslığı da satın alırken göz önünde bulundurulmalıdır.

6. Fermuarda Yüzey Görünümü

daha şık ve estetik görünüm için film yüzeyi pürüzsüz ve düz olmalıdır.

7 . Fermuar Yüzeyinde Pürüzsüzlük Derecesi

Ne kadar pürüzsüz olursa o kadar iyi. Pürüzsüz yüzeyin su itici özelliği daha fazla olduğundan bu özelliğe dikkat edilmelidir. .

8. Çevre Koruma

Su geçirmez fermuarlar çevre dostu olmalı ve OEKO-TEX100 standardı sertifikasını geçmelidir .

Su Geçirmez Fermuarların Doğru Kullanımı İçin İpuçları

 • Ütüleme : Su geçirmez filmin soyulmasına neden olabileceğinden üzerine direk ütü yapmaktan kaçının. Ütülemeden önce yüzeye bir parça bez yerleştirin. Ütüleme sıcaklığı 100 ℃'nin altına düşmelidir.
 • Yıkama : Su geçirmez filme karşı koruma sağlamak için yıkamadan önce fermuarı kapatın. Sıcak suda yıkamaktan kaçının ve fermuarların doğal olarak kurumasını bekleyin.
 • Kuru Temizleme : Su geçirmez fermuarların kuru temizlemesi kumaşlara göre farklılık gösterebilir. Lütfen yıkama talimatlarını okuyun ve iki kez kontrol edin.
 • Kurutma İşlemi : PVC/PU filmlerin yüzeyi ile su geçirmez fermuarlar arasında kolayca kimyasal reaksiyonlar meydana gelebilir ve kumaşlarda, özellikle parlak beyaz kumaşlarda leke bırakabilir. Kurulumdan önce kumaş ile su geçirmez fermuar arasına bir bez parçası yerleştirin.
 • Paketleme : Taşıma sırasında fermuarların renginin kumaşlara bulaşmasını önlemek için eşyaların arasına bir parça kağıt koyun.

Çağlayan Aksesuar olarak, metal su geçirmez fermuarlar, plastik su geçirmez fermuarlar ve bobin su geçirmez fermuarlar arasında değişen, çeşitlendirilmiş ve yüksek kaliteli su geçirmez fermuarlar temin etmektedir. Fermuarların bir kısmı şu anda sadece su tutmama amacına hizmet edebiliyor. Lütfen sipariş vermeden önce satış elemanlarımızla iki kez kontrol edin. Bu fermuarların işlevsel/pratik gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra, çeşitli müşterilerin estetik gereksinimlerini aynı anda karşılamaya kendimizi adadık.

 

16 cm Su Geçirmez Tip 10 Fermuar (50 ad/paket) F0004 16 cm Su Geçirmez Tip 10 Fermuar (50 ad/paket) F0004
Yeni -14 %
Marka: PHL Model: F0004
Dış mekan ve yağışlı hava projeleri için güvenilir ve su geçirmez bir kapağa sahip olmak çok önemlidir. 16 cm'lik su geçirmez fermuarların devreye girdiği yer burasıdır. Bu fermuarlar nemi dışarıda tutmak, eşyalarınızı korumak ve en yağışlı koşullarda bile kuru kalmalarını sağlamak için tasarlanmışt..
11,66USD 13,50USD
Vergiler Hariç:10,80USD
20 cm Su Geçirmez Tip 5 Fermuar F0005 20 cm Su Geçirmez Tip 5 Fermuar F0005
Yeni -13 %
Model: F0005
Dış mekan ve yağışlı hava projeleri söz konusu olduğunda, güvenli ve su geçirmez bir kapağa sahip olmak son derece önemlidir. İşte burada 20 cm su geçirmez fermuarlı ürünler devreye giriyor. Bu fermuarlar nemi dışarıda tutmak, eşyalarınızı korumak ve en yağışlı koşullarda bile kuru kalmalarını sağla..
9,40USD 10,80USD
Vergiler Hariç:8,70USD
60cm T10 Su Geçirmez Fermuar (50 adet/paket) F0007 60cm T10 Su Geçirmez Fermuar (50 adet/paket) F0007
Yeni -19 %
Marka: PHL Model: F0007
Su geçirmez fermuarlar, giysi, çanta, bot ve diğer dış mekan ekipmanları gibi suya dayanıklı malzemelerin yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Su geçirmez fermuarlar, suyun giysilerinize veya eşyalarınıza girmesini önlemek için tasarlanmıştır. Bu fermuarlar, dış kumaş, dişler ve kaplama arasınd..
27,00USD 33,48USD
Vergiler Hariç:25,00USD
T10 70cm Su Geçirmez Fermuar (50 adet/paket) F0006 T10 70cm Su Geçirmez Fermuar (50 adet/paket) F0006
Yeni -19 %
Marka: PHL Model: F0006
Dış mekan teçhizatı ve ekipmanı söz konusu olduğunda, güvenli ve güvenilir bir kapatmaya sahip olmak çok önemlidir. Çadır veya sırt çantası gibi daha büyük projelerde tam bir kapanma sağlamak için daha uzun bir fermuar gerekir. İşte burada 70 cm su geçirmez fermuarlar devreye giriyor.70 cm su ge..
29,70USD 36,72USD
Vergiler Hariç:27,50USD
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)